Yorkšírský teriér - Arisdar
sekce 2
Yorkšírský teriér

Chovatelská stanice


KRMENÍ

Kvalitní krmení je naprostým základem správného růstu a vývinu psa. Nemůžeme krmit psa nekvalitní potravou a očekávat, že z něho vyroste krásný, zdravý a silný jedinec.

Doporučujeme proto používat KVALITNÍ a ověřená komerční krmiva, zejména v granulované formě. Chceme-li si byt jisti, že mu poskytujeme to nejlepší, můžeme si vybrat z krmiv představující opravdový vrchol kvality nabízené v rámci celého světa, včetně naší republiky. Superprémiová krmiva EUKANUBA, ROYAL CANIN, PROPLAN, HILL´S jsou značky nejlepší kvality. V naší chovatelské stanici krmíme Royal Canin a jsme maximálně spokojeni.

Dávkování: Obecné dávkování bývá u každého krmiva napsané na pytli. Vždy ale platí, že spotřeba krmiva je přísně individuální záležitost a liší se u každého jedince. Je třeba proto vyjít z průměrné doporučené dávky a podle přírůstku či úbytku hmotnosti zvířete množství krmiva doladit. Je třeba hlídat, aby pes nebyl ani příliš hubený a ani (což je mnohem častější) příliš obézní. Obezita u psů způsobuje stejné problémy jako u lidí. Cukrovku, nadměrné zatíženi srdce, ledvin, páteře a kloubů.

NIKDY nedávejte psovi KOSTI!!! Nepotřebuje je. Není nic, co by z nich mohl získat. Vápníku má v normálním krmení více než dost a vše ostatní je jen odpad. Kosti mohou poranit krk, jícen, žaludek či střevo, ale i když jsou měkké, nebo namleté, pohlcuji vodu a mohou vyvolat zácpu. Někdy natolik vážnou, že se ji nepodaří vyřešit jinak než náročnou a drahou operací.

Co se týká odměn a dobrot pro pejska: chválíme štěňátko za každou loužičku, která se povede venku, nebo doma na místo k tomu určené, (např. podložky, lidově řečeno pleny). Stačí 1/4 dětského piškotu. Musíme myslet na to, že to má plnit účel pochvaly nikoliv přikrmování.

Jediné co doporučujeme jako přilepšení:

  • ke kousání přírodní buvolí kost, hlavně, když se vyměňují zoubky a i později k masáži dásní
  • případně, jako odměnu či pochoutku, produkty z přírodních sušených mas.
© Arisdar 2011 | Klučenice 108, 262 56 Krásná Hora | info@arisdar.cz